СПОСОБИ ЗМЕНШЕННЯ НЕГАТИВНОГО ВПЛИВУ РЕЗОНАНСНИХ КОЛИВАНЬ НА ЯКІСТЬ БЕТОННИХ ВИРОБІВ У ПРОЦЕСІ ЇХ ВІБРОУЩІЛЬНЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.30977/BUL.2219-5548.2023.101.2.115-120Ключові слова:
будівельні вироби, віброформування, дебаланс, вібратор, момент інерції, гідравлічний двигун, пружини, гумові пружні елементиАнотація
У статі розглянуто причини погіршення якості будівельних виробів, що виробляються методами віброущільнення та вібропрерсування. Виявлено, що дуже суттєвий вплив на якість виробів здійснює наявність високоамплітудних резонансних коливань в процесі завершення циклу ущільнення. Розглянуто причини виникнення високоамплітудних резонансних коливань та шляхи усунення їх негативного впливу. Обґрунтовано величину кута, що утворює секторний дебаланс як для варіанта без маточини на дебалансі, так і з нею. З позиції мінімізації моменту інерції ротора доведено доцільність та перспективність застосування гідравлічного двигуна замість електричного асинхронного. Виконано приклад вибору гідравлічного двигуна для вібраційної машини. Обґрунтовано інші переваги гідравлічного двигуна перед електричним для вібромайданчиків і вібропресів з частими перехідними процесами (пуск-зупинка): можливість реалізації великої частоти обертання, можливість регулювання частоти обертання, мала маса, більша надійність і довговічність. Доведено, що застосування гумових пружних елементів замість сталевих пружин у системах з частими перехідними процесами може бути більш доцільним.
Посилання
https://www.parker.com/literature/PMDE/Catalogs/Fixed_Motors/F11_F12/MSG30-8249-UK.pdf.
http://electric-tolk.ru/rezhimy-raboty-elektrodvigatelej.
Krot O.Yu. Laboratory workshop on the study of the discipline "Fundamentals of scientific research. Educational and methodological manual / O.Yu. Krot, O.P. Krot - Kharkiv: Khnuba, 2016. - 103 p.